Victor Hugo Pousada Com Natura E L'Occitane
Fazenda Mae Tereza ligger 4 km fra lokalet, mens Parque Marinho da Coroa Alta er 4,1 km væk.
Centrum af Santo André kan man nå på 10 minutters gang fra hotellet. Der er 7 km til Santa Cruz Cabrália.
Overnatningsstedet byder på 10 gæsteværelser, som er indrettet med en terrasse, en balkon og en minibar for et behageligt ophold i Santo André. De omfatter badeværelser med en brusekabine og separat toilet.
Restaurante Caju serverer Braziliaanse gerechten retter og ligger en 5 minutters gåtur fra Victor Hugo Pousada Com Natura E L'Occitane.
- Lokale seværdigheder
- Casa de Camara e Cadeia4848 km
- Fazenda Mae Tereza4868 km
- Santa Cruz Cabralia-kirken4398 km
- Parque Marinho da Coroa Alta4845 km
- Santo André Strand796 km
- Nossa Senhora da Conceicao Church4303 km
- Mirante4905 km
- Lufthavne
- Porto Seguro Lufthavn30 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
På værelset
- Wi-Fi på værelserne
- Minibar
- Dagligstue
- Omklædningsområde
- Patio
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Victor Hugo Pousada Com Natura E L'Occitane hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra Victor Hugo Pousada Com Natura E L'Occitane hotel. - ✈
Hvor langt er Porto Seguro fra et Victor Hugo Pousada Com Natura E L'Occitane hotel?
Der er en 30-km afstand mellem Porto Seguro og et Victor Hugo Pousada Com Natura E L'Occitane hotel. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det Victor Hugo Pousada Com Natura E L'Occitane hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det Victor Hugo Pousada Com Natura E L'Occitane hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Victor Hugo Pousada Com Natura E L'Occitane hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i Victor Hugo Pousada Com Natura E L'Occitane hotel er 98$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Santo André hotellet?
På Santo André hotellet kan gæster vælge mellem Suite Superior med en kingsize-seng, Suite Standard og Suite Deluxe.